Спорт - новини от община Несебър

През месец февруари в Несебър започват традиционните общински ученически спортни игри – етап зима. Участващите отбори за разделени в три възрастови групи: 5-7 клас; 8-10 клас и 11-12 клас. На 8-ми февруари, петък В ПГТ „Иван Вазов“- Слънчев бряг ще се проведат състезанията по тенис на маса и шахмат. СУ „Любен Каравелов” Несебър ще бъде домакин на състезанията по волейбол на 15-ти февруари и по бадминтон на 22 февруари. В надпреварата ще вземат участие ученици от ОбУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - Обзор, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - Свети Влас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - Равда, ОУ „Г.С. Раковски“ – Оризаре, ОУ „Васил Левски“ -Тънково, СУ „Любен Каравелов“-Несебър и ПГТ „Иван Вазов“ – Слънчев бряг.
Публикувано на 01.02.2019 от Пресцентър Община Несебър

Баскетболен клуб „Несебър" постави нов рекорд от победи! Състезателите от три възрастови групи - момчета и момичета, изиграха шест срещи и постигнаха максимума – шест победи! В събота момичетата до 12 години, водени от треньора Стилиян Кукучев, изиграха два мача от турнира зона „Загоре“ в Стара Загора и регистрираха две победи - срещу непобедимите до момента „Черноморец 2014“ и срещу „Локомотив"-Стара Загора. За пръв път момичетата постигат две победи в един ден, което е рекорд за школата и красноречиво доказателство за огромния напредък на младите състезателки.
Публикувано на 23.01.2019 от Пресцентър Община Несебър

На стилно тържество в залата на Конферентен център „Сочи“ бяха наградени 10-те най-изявени спортисти на Община Несебър зa 2018 година. Началото на церемонията започна с минута мълчание в памет на състезателя на Колоездачен клуб „Несебър“ - Митко Тодоров. Тържеството продължи с презентация, от която присъстващите получиха информация за постиженията на спортсмените, извоювани на авторитетни първенства, състезания и шампионати. Отличените спортисти изказаха благодарност към Община Несебър за подкрепата, която им оказва и за високата оценка на личните им постижения.
Публикувано на 21.12.2018 от Пресцентър Община Несебър

Състезателите на ОМК „Несебър – 2000“ за пореден път са носители на отборната държавна купа от Националният шампионат в най-масовия ветроходен клас „Оптимист“, който се проведен в дните от 16-ти до 19-ти август в бургаския  залив.  Победителят в Team Racing `2018 е отбора в състав: Диана Маркова, Даниел Йорданов, Мартин Геров, Георги Маноилов и Владимир Пинков.  Осем гонки проведени  в три състезателни дни разпределиха  медалите в индивидуалната надпревара. Диана Маркова  водеше през цялото състезание и извоюва убедителна победа,  като се нареди първа в генералното класиране и  завоюва златен медал при девойки старша възраст.
Публикувано на 21.08.2018 от Пресцентър Община Несебър
Община Несебър съвместно със спортен клуб по водни спортове – „Месембрия” има удоволствието да Ви покани за десета, юбилейна, година да участвате в традиционния плувен маратон по случай празника на Несебър – 15 август.
По решение на Организационния комитет стартът ще бъде даден от точка на 1.5 км северозападно от гр. Несебър /плаващ старт/, като участниците в маратона ще бъдат транспортирани до там с туристически кораби. Финалът ще на плажа пред Морска гара. Тази година мястото за регистрация на участниците е амфитеатъра в Стария Несебър в часовете между 8.30 и 9.30 ч. Участници в състезанието могат да бъдат лица над 9-годишна възраст в отлично здравословно състояние.

Публикувано на 13.08.2018 от Пресцентър Община Несебър

С уникална хореография и българско хоро завърши седмото издание на Milan Academy Junior Camp Bulgaria. Най-големият детски футболен форум събра в Несебър над 140 деца от България, Русия, Украйна, Италия, Ирландия, САЩ и Великобратания, които тренираха на базата на ОФК Несебър и в продължение на една седмица станаха част от червено-черната магия. Шестима от най-добрите специалисти от академията на Milan ,водени от бившия футболист и настоящ технически директор на Milan Academy Патрицио Билио, ръководеха тренировките на децата и развиваха техните умения. Освен тренировъчния процес, в свободното си време децата имаха възможност да посетят Стария град Несебър и да се запознаят с богатата му история.

В разгара на лятото от 6 до 11 август Несебър ще бъде домакин на най-атрактивното и чакано спортно събитие на своя територия - Milan Academy Junior Camp – Bulgaria. То ще се проведе в модерната база на ОФК „Несебър“ и ще предложи на децата, които ще участват в събитието, една незабравима седмица с изключителни изживявания. Подробности за инициативата бяха дадени по време на днешната пресконференция, в която взеха участие Николай Димитров – кмет на Община Несебър, Дончо Захариев – кмет на Община Трявна, Ивайло Рачев – официален представител на Milan Junior Camp за България и Георги Маринов, президент на ОФК „Несебър“.
Публикувано на 12.07.2018 от Пресцентър Община Несебър

Националният отбор на България завърши европейското първенство в Холандия в клас „Оптимист“ с класиране в заветната златна серия, благодарение на ветроходци на ОМК „Несебър“, част от тима. Златното момиче на несебърския клуб Диана Маркова направи четири страхотни гонки сред десетимата най-добри: постигна 5, 6, 8 и 9 място и това ѝ отреди 27 място в крайното класиране между 114 участника. Другият представител на България в Златните групи бе Мартин Геров, също от ОМК „Несебър“, който постигна 59-то място. В националния отбор на България за престижното състезания бяха поканени 7 спортисти, четирима от които са състезатели на ОМК Несебър: Диана Маркова, Мартин Геров, Даниел Йорданов и Георги Маноилов.
Публикувано на 02.07.2018 от Пресцентър Община Несебър

Несебър ще бъде домакин на престижна детска футболна школа Milan Academy Junior Camp Bulgaria в дните от 6-ти до 11-ти август. Тренировките ще се провеждат в новата модерна база на ОФК „Несебър“. Milan Academy Junior Camp е част от глобалната инициатива на най-титулования отбор през последните 50 години за развитие на деца таланти по целия свят.

Публикувано на 20.06.2018 от Пресцентър Община Несебър

Младите ветроходци на Несебър завоюваха поредната победа на регата „Циклон 2018“ в Поморие този уикенд. Въпреки неблагоприятните метеорологични условия, променливия вятър и дъжда най-малките състезатели, водени от треньора Яна Василева, се представиха успешно. Диана Маркова се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка в генералното класиране в клас „Оптимист“. Александър Вангелов оглави класирането при юношите младша възраст и завоюва бронзовия медал в генералната листа. При юношите старша възраст сребърен медал взе Георги Маноилов, Даниел Йорданов се окичи с бронзов медал, а Владимир Пинков зае четвърто място. Рози Кънева завоюва бронзовия медал в старшата възраст при девойките, а Ан-Никол Кънева е пета.