Спорт - новини от община Несебър

Борец в живота и в спорта

От 12.04.2019 г. до 15.04.2019 г. в СОК „Камчия“ се проведе регионален етап на Национални игри на победителите, организиран от сдружение „Деца с онкохематологични заболявания“. Сдружението работи с деца, болни от рак, които се лекуват на територията на страната и 6 поредни години участва с излекувани деца на Световни игри на победителите в Москва.
Венцислав Георгиев Пирев е ученик в III клас при ОУ „Георги Стойков Раковски“ с. Оризаре, успял да се пребори със своето заболяване – остра лимфогласна левкемия и да спечели сребърен и бронзов медал в спортовете - лека атлетика и футбол.
Публикувано на 18.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

Този уикенд се проведе XXXIX международна регата “Бриз Пролет” – начало на държавния ветроходен календар в детските и олимпийски класове за 2019. Повече от сто състезатели от България, Румъния и Украйна мериха сили в акваторията на Варненското езеро. Три състезателни дни и десет гонки в добро ветроходно време оформиха крайното класиране.
Равносметката за несебърския клуб е 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала. Доминиращо представяне в олимпийския клас „Фин“ – Анастас Петров и Георги Менчев водеха през цялото състезание и взеха златните медали при мъжете и младежите. В най-многобройния клас „Оптимист“ морската надпревара се оказа най-оспорвана.
Публикувано на 08.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

Състезателят на несебърския клуб „Бушидо“ Виктор Байчев записа седма поредна национална шампионска титла в своята кариера.
На националния шампионат по Карате за Кадети, който се проведе в гр. Хасково, той успя с лекота да преодолее опонентите си. Виктор спечели с нокаут всичките си срещи до финала, а във финалната битка с нокдаун и тотално превъзходство се наложи над противника си Дж. Идриз от Асеновград.
С класирането си Байчев затвърди своето титулярно място в националния отбор, който ще представи България на Европейския шампионат по Карате-Шинкиокушин за Кадети в Прага, Чехия на 27 и 28-ми юни.

Публикувано на 02.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

В разгара на морския сезон, в град Несебър с два лагера – от 2-ри до 7-ми юли и от 6-ти до 11-ти август, базата на ОФК Несебър ще домакинства обучението на малките футболни звезди на MILAN ACADEMY. За осма поредна година организаторите от Milan Academy Junior Camp Bulgaria дадоха старт на кампанията за 2019 година. В присъствието на деца, родители и журналисти, на официална пресконференция в столичния хотел „Земята и хората“, най-авторитетния и голям детски футболен форум в България обяви имената на шест деца, които са участвали в лагерите през 2018 г. и след броени дни ще заминат за базата във Висмара, за да участват в Milan Camp Day заедно със своите връстници от цял свят.
Публикувано на 27.03.2019 от Пресцентър Община Несебър

Отлично представяне регистрираха на областните състезания отборите по баскетбол на СУ „Любен Каравелов“ – Несебър.
Във възрастовата група 8 – 10 клас момчетата на преподавателя Илиян Дуков и треньора Стойчо Кукучев спечелиха първото място и ще представят областта на зоналното състезание в Ямбол. Отборът, спечелил безапелационно лидерското място беше в състав: Ярослав Никонов, Христо Бъчков, Галин Петев, Иван Петев, Георгий Архипов, Антони Чаушев, Мартин Партинков и Велико Николов.

Публикувано на 13.03.2019 от Пресцентър Община Несебър

В края на миналата седмица в Турция се проведе VII Bodrum İnternational Optimist Regatta – едно от най-силните състезания за детския ветроходен клас в Югоизточна Европа. България се прeдстави със състезатели от 5 клуба, като отбора на Общински морски клуб „Несебър-2000“ бе най-многочислен – 6 деца. Според ветрохдния сайт Nauticabull може да се твърди, че VII BIOR е най-силното българско участие в този форум. За първи път България прави толкова добро класиране, изпреварвайки традиционно силните състезатели на Гърция. Това стана благодарение на несебърския състезател Георги Маноилов.

Публикувано на 12.03.2019 от Пресцентър Община Несебър

По случай националния празник 3-ти март Община Несебър, с личното съдействие на кмета Николай Димитров, организира благотворителен футболен турнир. Събраните от него средства бяха в размер на 2660 лв., като 800лв. са от такса за участие, а останалите средства са събрани посредством дарителски кутии и продажба на хранителни продукти. Парите бяха предназначени за каузата на дете с увреждане и предадени на семейство за подпомагане на рехабилитацията му. В надпреварата за първото място се включиха 16 тима.Участващите отборите бяха от Гюльовца, Свети Влас, Равда, Несебър- стар град, училище „Любен Каравелов“, детско-юношеската школа и др. Два от отборите бяха съставени от служители на Община Несебър.

Публикувано на 06.03.2019 от Пресцентър Община Несебър

Два златни медала попълниха несебърската колекция след приключването на Националния шампионат по Карате – Шинкиокушин за мъже и жени в гр. Севлиево. Състезателите на спортен клуб „Бушидо“ отново бяха на ниво.
Борислав Байчев е национален шампион в тежката категория над 95 кг., I-ва дивизия. След като стана европейски вицешампион при юношите, това бе неговия дебют при мъжете. Байчев бе безкомпромисен и заедно с шампионската титла завоюва титулярното място в националния отбор за мъже до 21 години, който ще представи България на Европейския шампионат в Прага през юни.
Публикувано на 27.02.2019 от Пресцентър Община Несебър

Организиран от Общински детски комплекс - Несебър
На 15 февруари 2019 г. в сградата на СУ "Любен Каравелов" Несебър се проведе Общинският етап от ученическите спортни игри зима 2018/2019 по волейбол. В съревнованието взеха участие учениците от СУ "Любен Каравелов" – Несебър, ОУ "Св. св. Кирил и Методий" – Свети Влас, ОбУ "Св. св. Кирил и Методий" – Обзор и ОУ "Св. св. Кирил и Методий" – Равда. В областните състезания по Волейбол участие ще вземат момичета и момчета V - VII клас на ОбУ "Св. св. Кирил и Методий" – Обзор, а при големите юноши и девойки VIII - Х и ХІ –ХІІ клас ще разчитаме на СУ "Любен Каравелов" – Несебър.