Спорт - новини от община Несебър

39 години по-късно в България отново се проведе открит турнир за националния трофей в колективен спорт! И както през 1981 година „Спортинг“ спечели футболния трофей „1 300 години България“, а за „Левски“ остана купата на страната, така и сега в Несебър имаме чуждестранен триумф.
В Слънчев бряг се проведе първият в историята открит турнир за Купа България по плажен хандбал. Включиха се 13 отбора, а в трите състезателни дни двубоите бяха наблюдавани от над 1 500 души. Мачовете се състояха на специалните хандбални игрища край „Кико бийч бар“, който се очертава като новия център на плажния хандбал у нас.
Публикувано на 18.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

Даниел Йорданов и Диана Маркова затвърдиха лидерските си позиции във ветроходния клас Лазер 4.7.
На провелата се в Царево XVIII-а ветроходна регата “Съединение 2020”, част от спортния календар на Българската федерация по ветроходство, състезателите на ОВК „Несебър-2000“ доминираха в клас Лазер 4.7. Даниел Йорданов спечели златото при младежите с безапелационно първо място в общото класиране, а Диана Маркова спечели златото при девойките и е трета в общото класиране.Сребърен медал получи Георги Маноилов при младежите старша възраст, който е четвърти в общото класиране.
Публикувано на 17.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

Несебър бе домакин на 52-рото Държавно първенство по подводен риболов на Българската федерация по подводни спортове. Това стана възможно благодарение на финансовата и логистична подкрепа на Община Несебър. В организацията на събитието, освен представители на БФПС, се включиха и двата местни спортни клуба - „Спортен клуб по водни спортове Месембрия“ и „Спортен клуб по подводен риболов Несебър“.

Публикувано на 11.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

БК“Несебър“ спечели турнира „Месембрия Къп“, състоял се в Стария Несебър, като победи всички отбори с двуцифрена разлика. Състезанието бе открито от кмета на община Несебър Николай Димитров, който поздрави участниците и им пожела успех. В краткото си слово той подчерта,че общината от няколко години инвестира в изграждането на спортни съоръжения, а в момента се строи и сграда с мултифункционална зала за различни спортове, която ще осигури условия за практикуване на спортни занимания и през зимата. След това кметът даде старт на надпреварата.
Публикувано на 10.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

Клубът по спортни танци „Несебър“ представи своя пореден XI-ти годишен концерт на сцената на амфитеатъра в Стария Несебър.
Присъстващата многобройна публика се наслади на чудна феерия от грация и елегантност в изпълненията на танцовите звезди на несебърския клуб. Горящи в пламъка на музиката и ритъма, те плениха и вдъхновиха присъстващите.

Публикувано на 09.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

На 5 и 6 септември-събота и неделя, на спортните площадки до Голям северен паркинг в Стария Несебър ще се проведе турнирът „Месембрия къп“, организиран от БК „Несебър“. Срещите и в двата дни са с начален час 18.00 и ще се играят до 24.00ч. на изкуствено осветление.
Веднага след откриването в 20.00ч. през първия ден започват мачовете от груповата фаза, когато ще играе и местният баскетболен клуб. В първата си среща БК“Несебър“ ще се изправи срещу отбора на Раковски.

Публикувано на 04.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

Несебър е на път да се превърне в център на плажния хандбал в България. И тази година несебърският Хандбален клуб „Петър Бабев“ и Комисия по плажен хандбал към Българска федерация по хандбал организират турнира „Несебър бийч къп“, който ще се проведе в периода 11-13 септември на плажа на Какао бийч в Слънчев бряг. Този сезон надпреварата ще бъде с международно участие. Своето присъствие са потвърдили два отбора от Украйна - един мъжки и един женски, като и двата са републикански шампиони на страната си.

За осма поредна година градът ни бе домакин на турнира по подводен риболов за купа "Несебър". Тази година състезанието бе 5-ти кръг от веригата турнири за Купа „България 2020“ на Българската федерация по подводни спортове. Домакин и организатор на състезанието бе местният "Спортен клуб по подводен риболов Несебър" с любезното съдействие на Община Несебър. Турнирът бе открит от председателя на клуба Веселин Томов, който внесе пояснения относно провеждането на надпреварата и пожела на участниците успех и богат улов. Главният съдия на турнира - Ивайло Иванов от Варна, разясни зоната и припомни правилата за безопастност на състезателите и капитаните на лодките.
Публикувано на 03.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

На изминалия финален турнир от Републиканското първенство по баскетбол за юноши до 16 години, проведено в гр.Пловдив, БК“Несебър“ се нареди на 7-ма позиция от 12 финалисти, като през годината в състезанието са мерили сили над 60 отбора.
В ключовия първи мач срещу отбора на Бубабаскетбол(София) тимът на Несебър загуби драматично с тройка буквално в последната секунда за 79-81т., като 4сек. преди финалната сирената поведе с 1т., а на моменти разликата беше и 11т. за Несебър.

Публикувано на 01.09.2020 от Пресцентър Община Несебър

Във Виламура, Португалия завърши Европейското първенство по ветроходство клас Лазер 4.7. България бе представена от трима състезатели, двама от които от Общински клуб „Несебър – 2000“. Българските спортисти се представиха успешно в силна конкуренция.
Диана Маркова завоюва VІІІ място в генералното класиране при девойките, като финишира втора в деветата гонка.