Спорт - новини от община Несебър

Момичетата от Спортния клуб по художествена гимнастика „Море“ с треньорки Васияна Стефанова и Сияна Йорданова участваха в две поредни състезания през месец март и заеха призови позиции. На Международния турнир за купа „Пирин” в Благоевград нашите представителки се класираха:
Василена Вълчанова- 8-мо място за съчетание без уред, 7-мо място в многобой;
Дарина Жунева – 5-то място без уред, 7-мо място многобой;

Публикувано на 10.05.2019 от Пресцентър Община Несебър

Пет отбора – момчета и момичета от пети до седми клас от СУ „Л. Каравелов“ – Несебър и ОбУ „Св.Св. Кирил и Методий“ -Обзор и ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“- Равда участваха във волейболен турнир в памет на почетния ни гражданин Иван Владков. Спортното събитие откри Красимира Тодорова директор на Дирекция „Здравеопазване, образование и хуманитарни дейности“, която в кратко слово пожела на участниците спортсменска игра и успех в двубоите. Гости бяха Яна Христова началник-отдел „Образование“и Тодорка Желязкова – директор на СУ „Любен Каравелов“.
Публикувано на 03.05.2019 от Пресцентър Община Несебър

На 28.04 при променлив по сила и посока вятър приключи четиридневната надпревара за отличията на ветроходна регата „Купа Несебър’2019”. Победи в отделните класове и възрастови групи записаха представители на шест клуба, като с най-много първи места са ОМК „Несебър 2000”. Втората регата за детски и олимпийски класове от календара на БФВ е валидна за националните ранглисти и бе организирана от ОМК „Несебър 2000“, съвместно с Община Несебър.
В състезанието участваха над сто ветроходци от България, Украйна, Турция и Малта.

Публикувано на 30.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

Над 100 участници от 16 отбора от България и чужбина ще мерят сили с вятъра и с конкурентите си по време на Международната регата „Купа Несебър”, която ще се проведе в акваторията на Несебърския залив този уикенд. Участие в състезанието ще вземат клубове от България, Малта, Турция и Украйна. Общински морски клуб „Несебър 2000”, който заедно с Община Несебър е домакин на събитието, участва с 18 състезатели. Спортната надпревара бе официално открита днес пред крепостните стени на града. Кметът на Община Несебър Николай Димитров пожела на присъстващите светли великденски празници, а на състезателите да представят достойно своите градове, клубове и държави.

Публикувано на 25.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

Бойците от СК „Бушидо“ се представиха блестящо в международния турнир "4th Greek Challenge Cup International Open Tournament". Три златни, два сребърни и един бронзов медал завоюваха в град Кавала, Гърция каратеките водени от Сенсей Христо Терзиев. Шампиони при мъжете са Тошко Момчилов в категория до 80 кг и Борислав Байчев в категория над 80 кг. При кадетите шампион стана Виктор Байчев в категория над 75 кг. Вицешампиони са Стефан Димитров при деца до 14 г. и Атанас Димитров при деца до 12 г.

Публикувано на 24.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

25-28 април 2019
Главен съдия – Пламен Георгиев
25.04.          09.00 – 10.00 ч.    Регистрация и обмер
10.00 – 10.30ч.     Техническа конференция
11.00ч.                  Парад на клубните знамена – шествие, предвождано от Фанфарен оркестър на СУ „Л. Каравелов“ - Несебър по пешеходната зона на Провлака към стария Несебър
11.15ч.                  ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ пред портите на стария Несебър в присъствието на Н. Димитров - кмет на община Несебър, флотилен адмирал М. Чубенков, народните представители Д. Бойчев, Ев. Василева и Д. Саватева, В. Чолаков – областен управител, ст. комисар К. Калоянов – директор ОД МВР Бургас, общински съветници.

Борец в живота и в спорта

От 12.04.2019 г. до 15.04.2019 г. в СОК „Камчия“ се проведе регионален етап на Национални игри на победителите, организиран от сдружение „Деца с онкохематологични заболявания“. Сдружението работи с деца, болни от рак, които се лекуват на територията на страната и 6 поредни години участва с излекувани деца на Световни игри на победителите в Москва.
Венцислав Георгиев Пирев е ученик в III клас при ОУ „Георги Стойков Раковски“ с. Оризаре, успял да се пребори със своето заболяване – остра лимфогласна левкемия и да спечели сребърен и бронзов медал в спортовете - лека атлетика и футбол.
Публикувано на 18.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

Този уикенд се проведе XXXIX международна регата “Бриз Пролет” – начало на държавния ветроходен календар в детските и олимпийски класове за 2019. Повече от сто състезатели от България, Румъния и Украйна мериха сили в акваторията на Варненското езеро. Три състезателни дни и десет гонки в добро ветроходно време оформиха крайното класиране.
Равносметката за несебърския клуб е 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала. Доминиращо представяне в олимпийския клас „Фин“ – Анастас Петров и Георги Менчев водеха през цялото състезание и взеха златните медали при мъжете и младежите. В най-многобройния клас „Оптимист“ морската надпревара се оказа най-оспорвана.
Публикувано на 08.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

Състезателят на несебърския клуб „Бушидо“ Виктор Байчев записа седма поредна национална шампионска титла в своята кариера.
На националния шампионат по Карате за Кадети, който се проведе в гр. Хасково, той успя с лекота да преодолее опонентите си. Виктор спечели с нокаут всичките си срещи до финала, а във финалната битка с нокдаун и тотално превъзходство се наложи над противника си Дж. Идриз от Асеновград.
С класирането си Байчев затвърди своето титулярно място в националния отбор, който ще представи България на Европейския шампионат по Карате-Шинкиокушин за Кадети в Прага, Чехия на 27 и 28-ми юни.

Публикувано на 02.04.2019 от Пресцентър Община Несебър

В разгара на морския сезон, в град Несебър с два лагера – от 2-ри до 7-ми юли и от 6-ти до 11-ти август, базата на ОФК Несебър ще домакинства обучението на малките футболни звезди на MILAN ACADEMY. За осма поредна година организаторите от Milan Academy Junior Camp Bulgaria дадоха старт на кампанията за 2019 година. В присъствието на деца, родители и журналисти, на официална пресконференция в столичния хотел „Земята и хората“, най-авторитетния и голям детски футболен форум в България обяви имената на шест деца, които са участвали в лагерите през 2018 г. и след броени дни ще заминат за базата във Висмара, за да участват в Milan Camp Day заедно със своите връстници от цял свят.