Спорт - новини от община Несебър

Мъжете на Баскетболен Клуб „Несебър“ стартираха новия сезон 2021 в „А“ група Юг след 3 поредни победи над утвърдени отбори.
Всички срещи се решиха в последните секунди. Първата от тях, състояла се в гр.Стара Загора, отборът на Несебър спечели с 78-77 срещу „Академик“-Пловдив, след като губеше с 6т. в оставащата последна 1 минута преди края. Несебърските играчи не се отказа и 4 сек. преди последния съдийски сигнал поведоха с 1т., което донесе и победата на отбора.

Публикувано на 09.02.2021 от Пресцентър Община Несебър

Хандбален клуб „Петър Бабев“ /Несебър/ ще бъде домакин в бургаската спортна зала “Младост“ срещу „Асти-91“ /Хасково/, в 1/8 финален мач от турнира за Купата на България. Двубоят ще се състои на 6-ти февруари (събота) от 14:00 ч. Ще бъде предаван на живо от фейсбук страницата на клуба (Handball Club Petar Babev Nesebar). Това ще е и дебют за момчетата в престижната надпревара. При победа несебърските хандбалисти ще срещнат в 1/4 финален мач победителя от двойката „Добруджа“ /Добрич/ - „Чардафон“ /Габрово/.
Публикувано на 04.02.2021 от Пресцентър Община Несебър

Въпреки нетипичната 2020-та, Несебър имаше своите спортни успехи, благодарение на усилената работа и достойното представяне на състезатели от различни клубове в проведените първенства. След една трудна и предизвикателна за всички година, бяха отличени и тези, на които пандемията и нейните ограничения повлияха най-силно.
10-те най-изявени спортисти в Община Несебър зa 2020 –та година са:

Публикувано на 01.02.2021 от Пресцентър Община Несебър

На 19.12.2020 г. БК „Несебър“ ще вземе участие в турнир за Купата на България на Българска баскетболна лига в осминафинален сблъсък с отбора на Политехника – София.
Мачът ще се играе на принципа на директна елиминация и само победителят ще продължи напред. Срещата ще се състои в Ботевград и ще се излъчва директно в You Tube в канала на Bulgarian Basketball Federation.

Публикувано на 16.12.2020 от Пресцентър Община Несебър

Преди броени дни 15-годишната Ева Брезалиева от Несебър спечели бронзов медал от Европейското първенство по художествена в Киев, Украйна. С този нелек, но изключително красив и грациозен спорт, талантливото момиче се занимава от девет години. Ева се влюбва в него в крехка възраст, докато гледа състезания по художествена гимнастика по телевизията. Желанието да се докосне до магията на спорта я води в зала „Младост“ в Бургас, откъдето започва своя път в художествената гимнастика.
Нейните способности и дарби разкрива треньорката Елена Симеонова от клуб „Олимпия“ – Бургас, в който Ева се обучава девет години.
Публикувано на 04.12.2020 от Пресцентър Община Несебър

Хандбален клуб “Петър Бабев” Несебър започна с две победи в морските дербита на “Б” група, зона “Черно Море”. В спортна зала “Никола Станчев” в Бургас хандбалистите на несебърския отбор победиха с 20:15 домакините от “Фрегата” и с 30:21 отбора на “Калиакра” Каварна. Със значителен брой точни попадения в двете противникови врати се отличиха разпределителят Атанас Буланов – 14 гола и Николай Андреев -ляв гард и капитан на отбора, с 11 гола. Двамата вратари Валентин Вълканов и Марин Илиев показаха отлични умения и помогнаха за запазване на головата разлика и в двата мача.
Публикувано на 13.11.2020 от Пресцентър Община Несебър

Баскетболен клуб „Несебър“ записа втора победа в мач от „А“ група на Българската баскетболна лига. В среща от Южния регион, изиграна в Хасково, тимът на Стойчо Кукучев се наложи над „Перущица“ с 95:82. Баскетболистите на Несебър имаха предимство най-вече в подкошието, където реализираха и повечето от точките в мача.
След този успех Несебър е с баланс 2-1, докато за съперника му поражението бе второ от три срещи.
Публикувано на 06.11.2020 от Пресцентър Община Несебър

Спортистите от КСТ „Несебър“ отново са на върха. Със златни медали от Държавното първенство по спортни танци, проведено в София, се завърнаха двойките: Огнян Костов и София Борисова при Деца мини-La; Никита Евтеев и Алфия Галиуллина в клас 11Е; Хари Емилов и Теодора Стоицова в клас 13 Е; Димитър Камбуров и Алана Садабаева в клас 13 Д; Христо Иванов и Радина Бакърджиева при Младежите St; Боян Кърлиев и Кристияна Щерионова в клас М-La. Състезанието се проведе в зала Универсиада, където състезателите на Несебър за пореден път демонстрираха, че са сред най-добрите в България.
Публикувано на 05.11.2020 от Пресцентър Община Несебър

Момчетата на Баскетболен клуб „Несебър“ се срещнаха с играчите на „Тунджа“ Ямбол -2 в мач от турнир на „А“ група мъже – Юг. В първата среща за деня съставеният от юноши отбор на Ямбол -2 се наложи над „Несебър“ с 92:71. Тимът на Стойо Чолаков дръпна с 26:15 още след десет минути игра, а след равностойна втора четвърт преднината му бе 13 точки.
В третата част „Несебър“ свали до 7т.,но не намери сили да надмогне ямболския тим. За съжаление трима основни състезатели на „Несебър“ не можаха да вземат участие поради лични причини и това затрудни ротацията в отбора.
Публикувано на 22.10.2020 от Пресцентър Община Несебър

За пръв път Несебър има представителен мъжки отбор по баскетбол и то в „А“ група-ЮГ за сезон 2020/2021г. Мъжете ни постигнаха убедителна победа в първия кръг над „Академик“- Пловдив с 82-65т. Пловдивчани започнаха по-добре срещата и записаха 8 точки за няколко минути, но в края на първата част съперникът им обърна за 22:20. След равностоен втори период Несебър увеличи преднината си на почивката на 3 точки, а след силно второ полувреме спечели убедително. Несебър доминираше в подкошието (60 срещу 32 борби), а любопитното е, че беше 18/29 от фаула, докато пловдивчани пропуснаха и четирите си стрелби от линията.