Новини от община Несебър

ОМК „Несебър“ с най-много първи места и призьори във ветроходно състезание

Международна регата събра над 120 състезатели в града на ЮНЕСКО

Над 120 участници от 21 отбора от България и чужбина мериха сили с вятъра и с конкурентите си по време на Международната регата „Купа Несебър”, която се проведе в акваторията на Несебърския залив този уикенд. Купи в отделните класове и възрастови групи спечелиха представители на 12 от участващите  клубове от България, Румъния и Украйна, като домакините от ОМК „Несебър 2000“ завършиха състезанието с най-много първи места и призьори. 

Спортната надпревара  бе официално открита в петък на крепостните стени, като в обръщението, което отправи кметът на Несебър Николай Димитров бе подчертано, че „градът е с много сериозни традиции в този спорт. Сигурен съм, че всеки един от участниците ще се представи достойно. Нашата община е гостоприемна и ще се радваме, ако успеете освен до морето да се докоснете до културно-историческите места тук. “

Приветствие към участниците отправи и флотилен адмирал Мален Чубенков, командир на Флотилия бойни и спомагателни кораби – ВМС. Той пожела от името на командването на ВМС, попътен вятър и успех на състезателите. 
Тържествен благослов към участниците отправи отец Петър от храм „Успение Богородично". Откриването на „Купа Несебър“ уважиха областният управител на Бургас Вълчо Чолаков,народните представители от ГЕРБ Бургас  Диана Саватева и Димитър Бойчев, общински съветници. 

 След оспорвани  гонки в два от трите състезателни дни – събота и  неделя, победителите в отделните класове бяха излъчени на тържествена церемония, на която присъства и заместник-кметът на Община Несебър Виктор Борисов. Общински морски клуб „Несебър 2000”, който заедно с Община Несебър бе домакин на събитието,  участва с 26 състезатели. 

Предоставяме на Ваше внимание резултатите Optimist, общо (70 състезатели)

  1. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  2. Оскар Мадонич (Сергеевка, Украйна)
  3. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  4. Мартин Геров (ОМК Несебър 2000)
  5. Даниел Йорданов (ОМК Несебър 2000)
  6. Иван Антипин (Николаев, Украйна)
  7. Сава Саръстов (ЯК Порт Бургас)
  8. Георги Маноилов (ОМК Несебър 2000)
  9. Михаил Берберов (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  10. Вея Рейзова (ОЯК Созопол)

Optimist, девойки младша

  1. Вероника Кичикова (ОЯК Созопол)
  2. Милица Станчева (ОЯК Созопол)
  3. Андрея Кирова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

Optimist, девойки

  1. Диана Маркова (ОМК Несебър 2000)
  2. Вея Рейзова (ОЯК Созопол)
  3. Ан-Никол Кънева (ОМК Несебър 2000)

Optimist, юноши младша

  1. Иван Антипин (Николаев, Украйна)
  2. Мариян Шангов (ЯК Порт Бургас)
  3. Александър Ганев (СК Черно море Бриз Варна)

Optimist, юноши

  1. Оскар Мадонич (Сергеевка, Украйна)
  2. Тодор Тузлуков (ОМСК Циклон Поморие)
  3. Мартин Геров (ОМК Несебър 2000)

Laser 4.7, девойки

  1. Калина Маринова (СК Черно море Бриз Варна)
  2. Йоана Тодорова (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас)

Laser 4.7, младежи

  1. Христо Нинов (ОЯК Созопол)
  2. Давид Бинев (ЯК Порт Бургас)
  3. Николай Василев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

420, (4 екипажа)

  1. Владислав Маринов/Михаела Александрова (ОМК Несебър 2000)
  2. Даниел Колев/Явор Нанков (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Петра Матеева/Даниил Цимбал (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)

470, (3 екипажа)

  1. Стамо Тенев/Иван Иванов (ЯК Черноморец Бургас)
  2. Иван Йорданов/Николай Ефтимов (ОМК Несебър 2000)
  3. Евгени Атанасов/Мартин Гаров (ЯК Порт Бургас)

Finn, общо (10 състезатели)

  1. Анастас Петров (ОМК Несебър 2000)
  2. Христо Жеглев (ОМК Несебър 2000)
  3. Боян Костов (СК Черно море Бриз Варна)
  4. Георги Менчев (ОМК Несебър 2000)
  5. Стоил Стоилов (ЯСК Несебър 2009)
  6. Красен Парушев (ЯК Черноморец Бургас)

Finn, мъже (6)

  1. Анастас Петров (ОМК Несебър 2000)
  2. Боян Костов (СК Черно море Бриз Варна)
  3. Стоил Стоилов (ЯСК Несебър 2009)

Finn, младежи (4)

  1. Христо Жеглев (ОМК Несебър 2000)
  2. Георги Менчев (ОМК Несебър 2000)
  3. Светлин Попов (СК Черно море Бриз Варна)

Laser Radial, общо (10 състезатели)

  1. Димитър Вангелов (ОМК Несебър 2000)
  2. Иво Филчев (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна)
  3. Стефани Музакова (ОМСК Циклон Поморие)
  4. Мариела Николова (СК Черно море Бриз Варна)
  5. Георги Максимов (ОМК Несебър 2000)
  6. Симеон Цолов (ОМК Несебър 2000)

Laser Standard (8 състезатели)

  1. Иван Димов (ОМК Несебър 2000)
  2. Иво Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  3. Таркан Болат (Royal Romanian YC)
  4. Красимир Наумов (ЯК Порт Бургас)
  5. Христо Андреев (ОМК Несебър 2000)
  6. Любен Тенекеджиев (ЯК Порт Бургас)

Laser Standard, мъже (3)

  1. Красимир Наумов (ЯК Порт Бургас)
  2. Златко Атанасов (ОМК Несебър 2000)
  3. Христо Андреев (ОМК Несебър 2000)

Laser Standard, младежи (5)

  1. Иван Димов (ОМК Несебър 2000)
  2. Иво Тодоров (ОМК Несебър 2000)
  3. Таркан Болат (Royal Romanian YC)

Powered by CuteNews



Архив новини по години:

2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017