Новини от община Несебър

Ветроходната регата „Великден” събра над 100 състезатели в Несебър

Публикувано от Пресцентър Община Несебър

Над 100 състезатели от 12 клуба по ветроходство от Балчик, Варна, Несебър, Поморие, Бургас, Созопол, Царево, Приморско и София мериха сили с вятъра и с конкурентите си по време на регатата „Великден”, която се проведе в акваторията на Несебърския залив в празничните дни.
На официалното откриване на спортната надпревара в петък от името на кмета на Несебър Николай Димитров слово произнесе изпълнителният директор на клуба-домакин (ОМК „Несебър 2000”) Яни Янулов. В поздравителния адрес се подчертаваше, че спортът  е важна част от живота на младото поколение и затова община Несебър е съпричастна към неговото развитие и го подпомага. В адреса  градоначалникът пожела феърплей, много настроение и приятни емоции на състезателите в регата.

След оспорвани  гонки в два от трите състезателни дни – петък и  събота, победителите в отделните класове бяха излъчени на тържествена церемония, точно на Великден. Най-успешно бе представянето на състезателите на ОМК „Несебър 2000” в клас „Фин”, където те напълно доминират,  най-добри сме и във клас „Лазер Стандарт”.

Предоставяме на Ваше внимание резултатите.
Крайно класиране клас „Оптимист" общо:

  1. Клемент Саръстов - Порт Бургас;
  2. Радослав Гавраилов -  Порт Варна;
  3. Даниел Йорданов -  ОМК „Несебър 2000”;
  4. Диана Маркова -  ОМК „Несебър 2000”;
  5. Мартин Геров -  ОМК „Несебър 2000”.

Клас „Оптимист”, девойки старша:
1.Диана Маркова  -  ОМК „Несебър 2000”;
2. Станислава Тодорова -  Порт Бургас;
3. Ралица Кичикева -  ОЯК „Созопол”.

Клас „Оптимист", юноши старша:
1.Клемент Саръстов -  Порт Бургас;
2.Радослав Гавраилов -  Порт Варна;

  1. Даниел Йорданов -  ОМК „Несебър 2000”.

Клас „Оптимист", юноши младша:

  1. Тодор Тузлуков -  Циклон Поморие;
  2. Виктор Кателиев -  Порт Варна;
  3. Владимир Пинков -  ОМК „Несебър 2000”.

Клас 420- общо класиране:

  1. Вилияна Димитрова, Тодор Славов – Порт Варна;
  2. Христо Младенов, Явор Нанков - Порт Варна;
  3. Владислав Маринов, Мартин Георгиев - ОМК „Несебър 2000”.

Клас 470 - общо класиране:

  1. Николета Петкова, Ивайло Ангелов - ОМК „Несебър 2000”;
  2. Стамо Тенев, Иван Иванов – „Черноморец” Бургас;
  3. Борислав Николов, Николай Деркозлиев - Черноморец” Бургас.

 
Клас „Фин” - общо класиране:

  1. Анастас Петров- ОМК „Несебър 2000”;
  2. Георги Менчев - ОМК „Несебър 2000”;
  3. Христо Жеглев - ОМК „Несебър 2000”.

Клас „Фин” – мъже:

  1. Анастас Петров - ОМК „Несебър 2000”;
  2. Боян Костов - „Черно море-Бриз”  Варна;
  3. Атанас Кобарелов – „Черноморец”  Бургас.

Клас „Фин” – младежи:

  1. Георги Менчев - ОМК „Несебър 2000”;
  2. Христо Жеглев - ОМК „Несебър 2000”;
  3. Светлин Попов - „Черно море- Бриз”  Варна.

Лазер Радиал -  общо класиране:

  1. Любен Тенекеджиев - Порт  Бургас;
  2. Стефани Музакова - „Циклон”  Поморие;
  3. Георги Максимов - ОМК „Несебър 2000”.

Лазер Радиал – младежи:
1.Любен Тенекеджиев - Порт Бургас;
2.Георги Максимов - ОМК „Несебър 2000”;
3. Симеон Цолов - ОМК „Несебър 2000”.

Лазер Радиал –девойки:

  1. Стефани Музакова - „Циклон”  Поморие;
  2. Мариела Николова - „Черно море- Бриз”  Варна;
  3. Димана Стойчева - Порт Варна.

Лазер 4.7 – общо класиране и младежи:
1.Димитър Вангелов - ОМК „Несебър 2000”;
2. Иво Филчев - Порт Варна;
3. Димитър Шангов - Порт Бургас.

Лазер 4.7 –девойки:

  1. Йоана Тодорова- Порт Варна;
  2. Марина Димитрова- „Черноморец”  Бургас;
  3. Калина Маринова- „Черно море- Бриз”  Варна.

Лазер Стандарт - общо класиране:
1.Иван Димов - ОМК „Несебър 2000”;
2.Даниел Николов - „Черно море- Бриз”  Варна;
3. Иво Тодоров - ОМК „Несебър 2000”;

Лазер Стандарт – младежи:
1.Иван Димов - ОМК „Несебър 2000”;
2. Иво Тодоров - ОМК „Несебър 2000”;
3. Пламен Янакиев - „Черноморец“  Бургас.

Лазер Стандарт – мъже:

  1. Даниел Николов - „Черно море - Бриз”  Варна;

2. Радостин Дамянов -  ОМК „Несебър 2000”;
3.Красимир Наумов - Порт Бургас.



Бяха отличени също и най-малкият и най-възрастният участник в спортната надпревара.  В регата „Великден” най-много бяха участниците в клас "Оптимист" -  61 на брой. Общински морски клуб „Несебър 2000”, който заедно с Община Несебър бе домакин на събитието,  участва с 25 състезатели. 

Powered by CuteNews



Архив новини по години:
2008 / 2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016