Новини от община Несебър

Баскетболен клуб „Несебър” спечели една от квотите за Републиканско първенство за момчета до 12 г.

Публикувано от Пресцентър Община Несебър

Баскетболен клуб „Несебър” спечели една от квотите за Републиканско първенство за момчета до 12г. Малките спортисти постигнаха 2 победи на зоналния турнир в Ямбол, провел се на 21 и 22 април. Отборът ни отстрани с впечатляваща разлика „Олимпия баскет”- София с 84: 25 т., а в решителния двубой за класиране на финали победи „Баскетболно детство”- София с 94:48 т. БК ”Несебър” регистрира и първото си поражение през сезона след 13 изиграни срещи - в мач без значение от шампиона на България до 12 г., в изключително драматичен и оспорван двубой, отстъпи пред „Тунджа”-Ямбол с 80: 87 т. Въпреки това и двата отбора продължават напред.
За младия ни, едва на 2 години клуб, спечелването на квота за Републиканско първенство е изключителен успех, който позволи за „Несебър” да се говори като за феномен в баскетболните среди в България.
Нашите 12-годишни момчета ще мерят сили на предстоящите републикански финали с най-добрите 11 тима от цяла България. А те са: ”Левски” - София, ”ЦСКА” - София, ”Буба баскет”- София,”Балан” - Ботевград, ”Рилски спортист”- Самоков, ”Черно море порт” - Варна, ”Тунджа” - Ямбол, ”Доростол” - Силистра, ”Чавдар” -Троян, „Академик Бултекс” - Пловдив, ”Сливенбаскет” - Сливен.
Републиканското първенство ще се проведе в края на май, а градовете кандидати за домакинство са Ботевград, София и Пловдив.